YAZIN EN TREND ERKEK AYAKKABI MODELLERİ

Yazın enerjisi ve ritmi her zaman bir başkadır. Enerjimiz daha yüksek olur ve kendimize daha çok zaman ayırmak isteriz. Tatil planları yapar, sağlıklı beslenip kendimize dikkat etmeye çalışırız. Ve tabii tüm bunlar ruh halimize olumlu etki ettiği için daha mutlu hissederiz. Festivaller, konserler, çeşitli etkinlikler yazın enerjisiyle bir anlam kazanırken, sokağın da adeta 7/24 ruhu vardır. Yazın tüm pozitif enerjisi bizi sararken stilimiz yani giyim kuşamımız bile değişir. Daha renkli daha minimal veya daha iddialı seçimler yapmak isteriz. Peki bu yazın erkek trendleri neler? Neler tercih edilmeli gelin birlikte inceleyelim.

 

Renklerin Gücü Spor Ayakkabılarda Birleşiyor!

Genellikle erkek modasında daha natürel ve minimal çizgilerin sık sık kullanıldığını görebiliriz. Fakat bu yaz, özellikle festivaller ve konserlerden hızlarına yetişmenin zor olduğu beylerin ayakkabı tercihinin spor modelleri olduğunu görebiliriz. Daha dinamik bir görünüm elde etmek isteyen erkekler, renkli modelleri ve rahat formları daha çok tercih edebiliyor. Size bir öneri; iç içe geçmiş asimetrik desenler ve canlı renklerle harmanlanmış tasarımlar sizi bir adım daha öne çıkarabilir. Son zamanların olmazda olmazı kalın tabanlı spor ayakkabı modeller de oldukça dikkat çekmeye devam edecek, bizden söylemesi 🙂

Daha Klasik Daha Romantik

Yaz mevsiminin en güzel taraflarından biri de içimizdeki aşkın ve romantizm ruhunun canlanmasıdır. Daha duyarlı ve heyecanlı olabilir, sevgimizi dışa vuran tavırlar sergileyebiliriz. Doğayı, kuşu, böceği sevdiğimiz ve duygularımızı daha yoğun yaşadığımız bu aylarda kıyafet seçimlerimiz de değişir. Örneğin; kendimize normalden daha çok dikkat eder, şıklığı ve minimalizmi elden bırakmayız. Sadeliğin ön planda olduğu kıyafet ve ayakkabı tercihleri yapabiliriz. Klasik ayakkabılar, süet veya rugan ayakkabılar ile göz doldurucu bir tarz elde edebiliriz. Özenli ve temiz bir görünümle klas ve çekici olmak her zaman mümkün olacaktır.

Oxford ve Mokasen Modası

Geçmişten günümüze kadar uzanan hikayesiyle Oxford modeller bir erkeğin dolabında her zaman hazırda bulunmalıdır. En ihtiyaç duyulan zamanlarda hayat kurtarır ve kolay kombin fırsatı sunar. İster klasik ister sportif bir görünüm elde etmek kolaydır. Ama özellikle rahat ve şık olduğu için bir iş adamının her zaman vazgeçilmezleri arasındadır. Oxford ayakkabı modelleri bağcıklı ve özel motif desenli özel ayakkabı modelleridir. Klasik bir ayakkabı havası olsa da günlük kullanım için daha idealdir.  “Bağcıksız ayakkabı severim ama klasik modellerden de vazgeçemem” diyorsanız mokasen ayakkabılar tam da aradığınız ayakkabılardır. Yumuşak deriden yapılan mokasen ayakkabılar hem şık hem de çok rahattır. Modern görünüşleriyle de size ayrı bir hava katacağından emin olabilirsiniz.