SIRA DIŞI TOPUKLAR HARİKA TASARIMLAR

 Ayakkabı tasarımının geçmişten günümüze uzanan hikayesinde binlerce farklı ayakkabı çeşidini görebiliriz. Üstelik bunlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Günümüze baktığımızda, ayakkabı modasının yönünü, aynı zamanda ayakkabılardaki büyük değişimin kaynağı olan tasarımların konforlu, sıra dışı ve iddialı olması belirliyor.

Ayakkabı tasarımcıları için geçmiş her zaman rol model olmuştur ve gelecek ile birlikte harmanlandığı zaman ortaya çoğu zaman harika sonuçlar çıktığını görüyoruz. Hem yeni modellerin hem de geçmişten esinlenilerek yeni dokunuşlarla günümüze uyarlanan tüm tasarımların yeniden hayatımıza girmesiyle ayakkabı ve çantalarda yeni sayfalar açılıyor. Her sezon modellerini geliştiren ve modern dokunuşlarla sıra dışı tasarımlara imza atan İLVİ’de bunu görmek mümkün. Önce vitrinleri süsleyen bu modeller sonra da hayatımıza girerek yeni güzellikler kazandırıyorlar.

 

Ayakkabı dünyasının birçok farklı daldan ilham aldığı modelleri özellikle sıra dışı tasarımlarda görmek mümkün. Günümüzde renklerin de daha cesurca kullanılmasıyla ortaya daha eşsiz çizgiler çıkabiliyor.  Sıra dışı ve marjinal modellerin günlük hayatımıza entegre edilmesiyle çok daha cesur ve iddialı modellerle kendimizi ifade etmeyi her geçen gün daha da çok sevmeye başladık.

 

Bir ayakkabıda sizi en çok neyin etkilediğini sorsak muhtemelen bize özellikle “topukları” diyeceksiniz. Bir ayakkabıyı ayakkabı yapan en büyük özelliklerden biri de topuklarıdır. Ayakkabı alırken bile topuklarının rahatlığına bakarız. Uzun topuklar, kısa topuklar, desenli, taşlı, zımbalı vb. birçok özelliğe sahip topuk modellerini gelin daha yakından inceleyelim.

Kare Topuklar

Kare topuklar son zamanların en trend modelleri arasındaki yerini alıyor. Kare topuklar daha önce de farklı dokunuşlarla karşımıza çıkmıştır. Kısa, uzun, taşlı veya renkli şekilleriyle kare topuklar çok daha şık ve sofistike görünüşü severlerin vazgeçilmez tercihidir. Şimdilerde ise daha çok değişen modanın esintilerini kare topuklarda görebiliriz. Özellikle topuk kısmının dışa doğru taştığı ve daha kalın görünümlü modeller oldukça beğeni toplayan tasarımlardır. Siz de hem rahat hem de modern görünümlü bu modellerle birçok kombininize ayrı bir hava katabilirsiniz.

 

Asimetrik Topuklar

Birçok farklı alternatifini gördüğümüz asimetrik topukların son zamanlarda daha iddialı oldukları kesin.  Sıra dışı modeller, üçgen kesim, çokgen, bazen de makara topuk şeklinde karşımıza çıkabiliyor. Yeni trend bu topuklara sahip olan ayakkabı modelleri görenleri büyülüyor. Asimetrik topuklu birçok seçeneği ilvi.com’da bulabilirsiniz.

 

Desenli Topuklar

Desenlerin hayatımızdaki yeri hepimiz için ayrı ve anlamlıdır. Çoğu zaman karmaşık çoğu zaman daha doğrudan anlamlar içerebilir. Son zamanların en trend desenlerine bakacak olursak, daha soyut çizimleri ön planda görebiliriz. Renklilerin ve desenlerin ruhu ayakkabımıza işlediğinde sizi daha enerjik ve pozitif gösterecektir. Son zamanların diğer bir trend çizimi ise; “doodle” lardır. Özellikle dolgu topuk spor ayakkabılarda ve detaylarında görmek mümkün.