MÜKEMMEL BAYRAM AYAKKABILARI

Çocukluğumuzda başucumuza kıyafetlerimizi hazırlayıp heyecandan uyuyamadığımızı ve sabahı iple çektiğimizi bir çoğumuz hatırlıyoruzdur. Ne kadar büyümüş olsak da bazı anılarımızı tekrar yaşayabilmek veya yaşatabilmek bizim için çok değerli ve güzeldir. Bu bayram kendimiz için bir değişiklik yaparak çocukluk anılarımızı yeniden canlandırmaya ne dersiniz? Bayramlıklarımı hazırlarken bizi o günlere götürecek en uygun ayakkabı seçimleri ile yola koyulalım.

Evet, belki bu kez kendimize kırmızı rugan ayakkabı almayacağız 🙂 ama bu bayram kendimizi bir çocuk gibi güzel ayakkabılarla şımartabiliriz.

Alışverişe başlamadan önce bu bayram, sevdiklerimizi en güzel ve en özel tarzımızla şaşırtmak için kendimize bir söz verelim. Baştan aşağı yenilenmiş bir şekilde çocuk anılarımızla dolu büyülü bir bayram geçirmek için hazırlıklara başlayalım.

Abartıdan uzak zarif ve alımlı bir kıyafet olabilecek rahat bir elbise, fırfırlı ve dantel detayları ile arada bizi geçmişe götürebilir. Bu sezonun trendleri arasında olduğunu da göz önünde bulundurursak tam istediğimiz gibi bir tarz yakalamış olabiliriz. Ayakkabı seçimimizde ise zamansız moda akımı ile orta topuk birbirinden şık ve farklı renklerdeki rahat sandaletler, bize keyifli bir zamanda yolculuk deneyimi yaşatabilir.

Bayramda, aile büyükleriyle bir araya geldiğimiz bu özel günlerde daha sade olmak isteyebiliriz. O yüzden hem klasik hem de nostaljik tercihlerde bulunmakta fayda var. Bu zamanların kurtarıcılarının başında kalem etek ve ceket ikilisi geliyor. Pudra ve toprak tonlarında oluşturacağınız bu ikili takım ile ayakkabı tercihimizde klas stilettolar görünümümüze zarif bir hava katacaktır. Etek tercih etmeyenler ise bu kombini rahat bir pantolon ile de tamamlayabilirler. Ama biz yine de seçim yaptığımız ayakkabının fazla yüksek olmadığından emin olalım. Daha özenli bir görünüm için oldukça önemli bir etken olacaktır. 

Erkekler için ise bağcıklı klasik ayakkabıları tercih edebiliriz. Düz bir takım elbisenin altında oldukça şık duracaktır. Anne ve babamız bizi gördüğünde geçmiş anılarını canlandırarak ortamda hoş tebessümler bırakabiliriz. 7’ sinde de 70’inde de asla değişmeyen her yaşa uyarlanan bu ayakkabı modelleri ile çocukluk anılarımızı canlandırarak keyif dolu bir bayram havası yaşayabilir ve yaşatabiliriz.

Herkesin içindeki bayram çocuğunun bu bayramda çıkması dileğiyle şimdiden iyi bayramlar…