KIŞIN TATİL KEYFİ BİR BAŞKA

Kışın soğuk ve miskin havasından sizi uzaklaştırıp, uykulu ve şiş gözlerinize iyi gelecek harika birkaç önerimiz var! O zaman işi gücü bırakın ve hemen hayata geçirmeye koyulun. Bol koşuşturmalı bir seneyi daha geride bıraktık ve kışın soğuk havalarda içimizi biraz da olsa ısıtmanın vakti çoktan geldi. Size neyin iyi geleceğini aslında biliyorsunuz! Çünkü kısa ya da uzun olsa da biraz molaya hepimizin ihtiyacı var. Hadi o zaman bu soğuk kış aylarında neler yapılabilir birlikte gözden geçirelim.

 

Hafta Sonu Kaçamağı

Küçük bir valizle hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz. İster sevdiklerinizle ister tek başına tam da kafa dinlemelik. Üstelik çok da uzaklara gitmemize gerek yok, sadece biraz olsun ortam değişikliği hem bedenen hem de ruhen size çok iyi gelecek ve sizi yeni zorluklarla baş edebilmek için yenileyecek. Bizler her şeyi yapabileceğimizi düşünüp birçok şeyi hayatımızda erteleriz. Ama bu kez ertelemek yok. Bu küçük kaçamak için yanımıza sadece kalın ve ortama uygun kıyafetler almamız yeterli. Ayrıca kullanışlı ve soğuktan koruyan, konforlu ayakkabıları da mutlaka yanımıza almayı unutmayalım. Bu tatil uzun uzun doğa yürüyüşleriyle, şehrin kirli havasından ve gürültülü ortamından biraz olsun sizi uzaklaştırarak huzur dolu bir ortamın kapılarını açmanızı sağlayacak.

 

Kar Tatili Zamanı

Yaşadığımız metropollerden çok bunaldık!  Üstelik hem yağmur hem soğuk daha çok yorgun ve mutsuz hissetmemizi sağlıyor. Siz de “şöyle doyasıya bir kar tatiline ihtiyacım var” diyorsanız o zaman kayak takımlarınızı çıkarmanın vakti gelmiş demektir. Metropollerde bırakın tatil yapmayı, karın yağması bile artık neredeyse mucize oldu. Fakat Türkiye’de karın tadını çıkarabileceğimiz birçok yer bulunduğu için çok şanslıyız. Yanınıza sıcak tutacak şeyler alın ve en önemlisi ayağınızı sıcak tutacak botları tercih edin. Ayağınızı bastığınız an karın yumuşacık dokusu tüm bedeninizi ele geçirecek ve çocuklar gibi enerji saçacaksınız. Gittiğinizde, mis gibi temiz havayı ciğerlerinize bolca depolamayı unutmayın! Çünkü döndüğünüzde buna oldukça ihtiyacınız olacakJ

Kışın Ortasında Deniz Keyfi

Kim istemez ki kışın ortasında güneş, deniz, kum keyfi. Kış da olsa yazı yaşayan ülkelere seyahat imkânınız var ise fırsat bu fırsat hemen bikinilerinizi bavula yerleştirmeyle başlayın. Bunun için bütçenize uygun bir kıyı bulun ve yanınıza en şık kıyafetleri almayı ihmal etmeyin ve olmazsa olmaz stilettolarınız için mutlaka bir dans pisti sizi bekliyor olacak!