2020 OSCAR ÖDÜL TÖRENİ

Bu yıl da Oscar Ödülleri geçtiğimiz gece Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosunda düzenlenerek, yağmurlu bir akşamda sahipleriyle buluştu. Gecenin en büyük sürprizi ise toplam 4 ödüle layık görülen Parasite filmi olurken, ilk kez dili İngilizce olmayan bir filme Oscar verilerek tarihe adını yazdırmış oldu. Judy filmiyle En iyi Kadın Oyuncu Renee Zellweger seçilirken, Joker karakteriyle de En İyi Erkek Oyuncu ödülü Joaquin Phoenix’in oldu. Brad Pitt de ilk oyunculuk dalındaki En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü alarak başarısını Oscar ile taçlandırdı. Helikopter kazasıyla hayatını kaybeden ünlü basketbol oyuncu Kobe Bryant da gecede unutulmadı. Ödül öncesi kırmızı halı ise sinema, moda ve müzik dünyasından birçok ünlünün katılımıyla adeta görsel şova dönüştü.  En iyilerin belirlendiği, dünyanın en prestijli ödüllerinin dağıtıldığı gecede kırmızı halı geçidi yine en çok konuşulanlar arasındaki yerini aldı.  Bakalım kim bu konuda ustalığını göstermeyi başarmış kim sınıfta kalmış, gelin birlikte inceleyelim.

 

 

Renee Zellweger

Kırmızı halı geçidine öncelikle Renee Zellweger ile başlayalım. Bu yıl, onun yılı oldu adeta. July filmindeki başarısını Oscar ödülüyle kanıtlayan güzel oyuncu, kırmızı halıda ise tüm sadeliği ve şıklığı ile büyüleyici görünmeyi başarmış. Tek omuz dekolteli, beyaz pul işlemeli elbisesi çok yakışmış. Kaslı ve düzgün fiziğiyle de oldukça kusursuz görünüyor. Belli belirsiz görünen sivri burun beyaz ayakkabıları ise elbisesiyle bütünlük içerisinde.

 

Billie Eilish

Genç neslin yeni favori şarkıcısı Billie Eilish, ödül törenlerinde kendi tarzını en iyi yansıtan ünlülerden. Her zaman sıra dışı ve marjinal görünen Billie Eilish, bu kez bu tarzını ön plana çıkaramamış gibi görünüyor. Polar eşofman görünümlü takımı ise, bize biraz özensiz geldi.

 

 

Charlize Theron

Siyah derin yırtmaçlı elbisesi ile zarif ve güzel fiziğini ön plana çıkaran Charlize Theron, gecenin en dikkat çeken ünlüleri arasındaki yerini almayı başarmış. Önü açık, bantlı topuklu ayakkabıları ise elbisesiyle son derece uyumlu olmuş. Kırmızı halıda kendisini her zaman şık ve güzel görmeye alıştığımız oyuncu yine zevkli seçimleriyle bizi yanıltmıyor.

 

Scarlett Johansson

Güzel oyuncu Scarlett Johansson, gecede uzun kuyruklu straplez lame renk bir elbise tercih etmiş. Üst kısmı işleme iplerden oluşan elbisesiyle tüm gözler üzerindeydi.  2 farklı dalda aday olan oyuncu geceden eli boş dönse de, kırmızı halıdaki ilgiden dolayı gecede adından söz ettirmeyi başaran ünlülerden oldu.

 

 

Cynthia Erivo

Gecenin dikkat çeken diğer bir ismi ise Cynthia Erivo oldu. Etek kısmı kabarık dökümlü, modern tarzdaki beyaz elbisesi harika görünüyor. Tek bantlı, beyaz platform ayakkabıları ise bacak dekoltesine ayrı bir zariflik katmış. Geriye taradığı saçları ve takılarıyla gecenin şıkları arasındaki yerini almayı başarmış.

 

 

Brad Pitt

Ona her baktımızda bir kusur aramaktan artık vazgeçelim. Çünkü, yok!  Sempatik ve yakışıklı oyuncu kırmızı halıdaki kusursuz görünümüyle herkesi büyülerken, oyunculuk dalında ilk Oscar ödülünü aldığı için oldukça heyecanlı görünüyordu.

 

Joaquin Phoenix

Joker karekterini en iyi oynayanlardan biri olduğunu En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alarak kanıtlamış oldu. Kırmızı halıda biraz özensiz görünse de şık beyler arasında olan Joaquin Phoenix, uzun yıllar gösteriği başarılı oyunculuğunun hakkını sonunda almış oldu.

 

 

Natalie Portman

Natalie Portman, kırmızı halıya giydiği kostümle damga vurdu. Pelerininin üzerine başarılı işler yapmış fakat akademi tarafından bu zamana kadar hiç aday gösterilmemiş kadın yönetmenlerin isimlerini işletti. Hem yerinde protestosu hem de kusursuz görünümüyle zaten bir yıldız olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.